home

"Er zit muziek in de subsidies!"

Muziekcentrum Vlaanderen heeft met steun van Cera en oKo een landschapsanalyse gemaakt van de gesubsidieerde muzieksector. Deze analyse, met de passende titel ‘er zit muziek in de subsidies!’, werd aan de sector voorgesteld tijdens de Staten Generaal van de Klassieke Muziek op 30 november in het Concertgebouw Brugge.

Uit de eerste economische doorlichting van de sector blijkt dat er in 2007 84 muziekorganisaties voor 74 miljoen euro subsidies ontvangen hebben, vooral voor klassieke muziek. Daarbovenop halen de 76 organisaties die opgenomen waren in het onderzoek nog eens 35 miljoen euro uit eigen inkomsten.

Er werken 1285 mensen in loondienst en er gaat 45 miljoen euro rechtstreeks naar het artistiek personeel. Het klopt dus niet dat de subsidies in de sector vooral naar overhead en productiekosten gaan.

U kunt het volledige rapport raadplegen op de website van Muziekcentrum Vlaanderen.

Nieuws uit de federaties